Home weblog verhalen Patrick van der Laan wilde bewijzen dat God niet bestaat en is...

Patrick van der Laan wilde bewijzen dat God niet bestaat en is nu voorganger

0
8

Als jonge jongen van twaalf krijgt Patrick te maken met ingrijpend nieuws: zijn moeder is ernstig ziek. In zijn beleving staat kanker gelijk aan de dood, en de angst om haar te verliezen beheerst zijn gedachten. Alsof dat nog niet genoeg is, verdwijnt kort daarna ook zijn stiefvader uit hun leven

Patrick en zijn zus blijven achter zonder de steun die ze zo hard nodig hebben. Terwijl hun moeder regelmatig in het ziekenhuis ligt, moeten zij zichzelf zien te redden. In deze periode groeit de eenzaamheid. Patrick raakt steeds meer afgesloten van zijn gevoelens en zoekt zijn eigen weg, zo gaat hij bv experimenteren met drugs.

Zijn moeder takelt steeds verder af en als hij twintig is gebeurd het onvermijdelijke. Zijn moeder sterft. Patricks moeder was erg bang voor de dood, maar komt op haar sterfbed tot geloof. ‘De Heer is bij mij’ zei ze tegen Patrick. Patrick dacht dat ze gek was geworden, hij wilde helemaal niets met God te maken hebben.

de Alpha cursus

Via mensen uit de kerk van zijn moeder wordt Patrick uitgenodigd voor een Alpha-cursus. Patrick ziet dit als een enorme kans, hij wil als atheïst iedereen overtuigen dat het onmogelijk is dat God bestaat, God kan niet bestaan.

Tijdens de Alpha cursus irriteerde hij zich mateloos. “God houdt van jou” en “God heeft een plan met je leven” kwamen totaal niet bij hem binnen. Hij irriteerde zich mateloos aan het zoetsappige van de verhalen die daar werden gedeeld.

uiteindelijk nam iemand van de begeleiding hem apart. “ik begrijp best dat je niet kunt geloven, maar wil je God een eerlijke kans geven?”. Patrick stemde daarmee in. Als hij dat ook had gedaan was het nog eens een bevestiging dat God niet bestaat.

Het liep alleen totaal anders.

Patrick werd uitgedaagd om zijn bril van vooroordelen af te zetten en de Bijbel te gaan lezen om te ontdekken wie God zelf is. Ook werd hem geadviseerd om te gaan bidden voor zaken die hem bezighielden en naar God te uiten hoe zich voelde.

Wat hij verschrikkelijk moeilijk vond was dat God zich in de Bijbel laat zien als een vader. “God gaat ook iemand zijn die me in de steek laat op het moment dat ik hem het hardst nodig hebt, God is ook iemand die niet naar me omkijkt”. Hij ontdekte dat God niet een strenge boze man is die vanuit de hemel neerkijkt als een soort big brother.

Hij ontdekte dat God een vader is die met zijn hand uitgestrekt staat en niet met een opgeheven vinger. Een God die zegt: het gaat erom dat Ik je vasthoudt. En dat veranderde alles. Hij ontdekte dat alles wat hij gemist had in zijn leven in deze God te vinden was.

de Meerkerk Hoofddorp

het kan bijzonder lopen in het leven. tegenwoordig is Patrick voorganger van een grote evangelische/baptistenkerk in Hoofddorp, de Meerkerk. Er zijn iedere zondagochtend 2 diensten die gemiddeld door ongeveer 1000 mensen worden bezocht. Zie ook de Meerkerk

het verhaal van Patrick was te zien in het programma de verandering, klik hier voor de link

 

 

 

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in