Home weblog argumenten de boeing 777 en de mens: beide zijn ze geschapen

de boeing 777 en de mens: beide zijn ze geschapen

0
9

ik ben nogal gek van vliegtuigen. Afgelopen week was ik op Schiphol en kon ik van dichtbij de boeing 777 bewonderen. Wat een ontzagwekkend vliegtuig is dat als je er vlakbij staat. De vleugel, de motoren en alle sensoren die erop zijn geplaatst, ongelooflijk om te zien en te bewonderen.

De Boeing 777 en de mens hebben iets gemeen: allebei zijn ze geschapen. Niemand die een Boeing 777 ziet, zal denken dat die vanzelf is ontstaan door een reeks toevalligheden. De duizenden onderdelen, de geavanceerde systemen en het doelgerichte ontwerp wijzen onmiskenbaar op intelligente ontwerpers.

De ontwerpers hebben jarenlang gewerkt aan aerodynamica, veiligheid, navigatie, communicatie en prestaties. Achter elk onderdeel zit een doel. Achter elk systeem zit een ontwerper.

Toch is er iets opmerkelijks. Veel mensen die zonder aarzelen erkennen dat een vliegtuig een maker heeft, geloven tegelijkertijd dat de mens zonder ontwerper is ontstaan.

Maar de mens is onvergelijkbaar veel complexer dan een Boeing 777.

Het menselijk lichaam bestaat uit tientallen biljoenen cellen die voortdurend samenwerken. Het hart klopt meer dan honderdduizend keer per dag. De hersenen bevatten miljarden zenuwcellen die samen een netwerk vormen dat veel geavanceerder is dan welke computer dan ook. In elke cel bevindt zich DNA: een informatiedrager die zo complex is dat wetenschappers deze vaak vergelijken met een programmeertaal of een bibliotheek vol informatie.

Een Boeing 777 kan vliegen, maar kan niet groeien, zichzelf herstellen of zichzelf voortplanten. Een mens kan dat wel. Wanneer je je snijdt, begint je lichaam onmiddellijk met herstelwerkzaamheden. Wanneer een baby wordt geboren, ontwikkelt zich uit één bevruchte eicel een compleet menselijk wezen met ogen, oren, hersenen, spieren en een unieke persoonlijkheid.

Als de complexiteit van een Boeing ons overtuigt van het bestaan van ontwerpers, waarom zou de veel grotere complexiteit van de mens dan niet wijzen op een Schepper?

De Bijbel zegt dat de schepping getuigt van Gods bestaan:

“Want zijn onzichtbare eigenschappen worden sinds de schepping van de wereld uit zijn werken gekend en doorzien, namelijk zowel zijn eeuwige kracht als zijn goddelijkheid.” (Romeinen 1:20)

Dat betekent niet dat de natuur ons alles over God vertelt. Een Boeing vertelt ons ook niet alles over zijn ontwerpers. Maar hij vertelt ons wel dat er ontwerpers waren. Op dezelfde manier wijst de schepping naar een Schepper.

De mens is niet zomaar een verzameling moleculen die toevallig op de juiste plaats terecht zijn gekomen. Wij dragen de kenmerken van doelgericht ontwerp. We kunnen denken, liefhebben, dromen, creëren, redeneren en morele keuzes maken. We stellen vragen over waarheid, betekenis en eeuwigheid. Dat zijn eigenschappen die moeilijk te verklaren zijn als de mens slechts het product van blinde natuurkrachten zou zijn.

Wanneer we naar een Boeing 777 kijken, zien we de hand van menselijke ontwerpers. Wanneer we naar de mens kijken, zien we iets dat nog veel indrukwekkender is. De logische vraag is dan niet of er een Ontwerper is, maar wie die Ontwerper is.

De Bijbel geeft daarop een duidelijk antwoord: “In het begin schiep God de hemel en de aarde” (Genesis 1:1).

De Boeing 777 en de mens hebben inderdaad iets gemeen: geen van beide is het product van toeval. Maar waar het vliegtuig ons wijst op menselijke intelligentie, wijst de mens ons uiteindelijk naar de oneindige wijsheid en macht van zijn Schepper.

zie ook de indrukwekkende videoserie over evolutie geheimen van de cel

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in