anders4
verschillende kerken PDF Print E-mail

Kerel, wat zijn er veel verschillende kerken! En wat een verschil in opvattingen bij al die verschillende kerkgenootschappen! In de ene kerk zeggen ze bijvoorbeeld dat God ontzettend streng is. Zo streng dat Hij bijna alle mensen zal straffen en voor eeuwig verloren zal laten gaan. En dat er maar een paar zullen zijn waar het helemaal goed mee komt

Dat zijn de uitverkorenen. Maar in een andere kerk beweren ze dat God juist helemaal niet streng is. "God is liefde en Hij zal nooit iemand straffen!" wordt daar gezegd. "Hij ziet alles door de vingers en zal iedereen vergeven! Hij doet niet liever."

In sommige kerken zeggen ze dat God helemaal niets doet in de wereld. Hij heeft de boel op gang gebracht, maar bemoeit zich verder nergens meer mee. De mensen zijn zelf verantwoordelijk voor de wereld en ze moeten er zelf maar wat van maken. Maar er zijn ook weer kerken waar beweerd wordt dat God juist álles doet! En dat daarom alles wat er in de wereld gebeurt, zijn wil is, ook alle verschrikkelijke dingen die er gebeuren!

Ja, de meningen lopen nogal uiteen. En dit zijn er nog maar een paar! En het rare is dat ze in al die kerken ook nog in dezelfde Bijbel lezen... Ja, hoe zou het nou komen, dat ze in al die verschillende kerken dezelfde Bijbel lezen en dat ze toch zo heel verschillend over God en over de wereld denken? Want dat is toch wel een beetje vreemd! Komt het misschien omdat er in de verschillende kerken veel te selectief in de Bijbel gelezen wordt? Alleen maar die stukjes die het best passen bij de leer van die bepaalde kerk? Het zou best kunnen. En als de mensen in die kerk ook nog het bijbellezen alleen maar overlaten aan de geestelijken, de dominees en de priesters, dan krijgen ze niet eens in de gaten dat de Bijbel daar maar erg eenzijdig wordt gebruikt.

Ken je dat verhaal van die vier blinde kinderen in de dierentuin? Die mochten eens kennis gaan maken met een olifant. De één werd bij zijn slurf neergezet. En de ander mocht op zijn rug zitten. De derde stond bij één van zijn poten en de vierde kreeg een plaatsje bij zijn achterwerk. Toen ze na afloop mochten vertellen hoe een olifant er volgens hen uitzag, zei degene die bij zijn slurf had gestaan, dat het net een lange zwevende slang was. "Nee hoor, hij lijkt veel meer op een hele grote leren tent!" zei degene die op zijn rug had gezeten. "Hoe kom je erbij!" zei de derde die bij zijn poot had gestaan. "Hij lijkt precies op een dikke, zachte boom!"  "Jullie hebben het allemaal mis!" zei tenslotte de laatste die het achterwerk van het beest had mogen betasten. "Het is een grote rommelende vulkaan die af en toe tot een uitbarsting komt. En dan moet je zorgen dat je uit de buurt bent!"

Zo kunnen ze in een kerk ook bezig zijn met de Bijbel en met God. Dan zijn ze zó bezig met één onderdeel van wat er over God in de Bijbel staat, dat de rest vergeten wordt. Vooral als er dan ook nog meer over God gelezen wordt in allerlei boeken, dan in de Bijbel zelf. En dat gebeurt meer dan je misschien denkt. Kijk, op die manier zijn er in de loop van de tijd heel wat uiteenlopende opvattingen over God ontstaan. "Maar is het dan niet verschrikkelijk moeilijk om aan de weet te komen hoe God dan wérkelijk is?" vraag je je nu misschien af. "En moet je daarvoor dan eerst de hele Bijbel van binnen en van buiten kennen?!"

Nou, dat hoeft nu ook weer niet gelukkig. De Bijbel heeft namelijk één hoofdonderwerp. En als je daarmee begint, dan loop je nooit de kans om een verkeerde voorstelling van God te krijgen. Dat hoofdonderwerp is Jezus Christus. Daar moet je de Bijbel in de eerste plaats voor gebruiken: om Jezus Christus te leren kennen. Daar is de Bijbel voor. Die zei: "Wie Mij gezien heeft, heeft de Vader gezien." Jezus zei dus eigenlijk: "Als je wilt weten hoe God, mijn Vader is, dan moet je aan de weet komen wat Ik doe en luisteren naar wat Ik zeg. Want als je Mij leert kennen, dan weet je meteen ook hoe mijn Vader is. Wie Mij gezien heeft, heeft de Vader gezien!"

Weet je, de mensen die de Bijbel hoofdzakelijk gebruiken om Jezus Christus te leren kennen en zich door Hem te laten leiden, die hebben niet zoveel meningsverschillen. Die hebben hetzelfde leven gevonden. Of liever, die hebben een gemeenschappelijk Hoofd gekregen. Snap je 't? Als je Jezus Christus leert kennen en je nodigt Hem uit om je leven binnen te komen, en je laat je door Hem inspireren, dan zul je merken dat je één wordt met al degenen die ook al zo leven. Je gaat elkaar herkennen. Ook al zit je in heel verschillende kerken. Die kerkmuren zeggen je dan niet zoveel meer. Daar kom je bovenuit, die vallen weg voor je besef. Kijk, dat was het geheim van die eerste christenen. Daardoor konden ze zo goed met elkaar samenwerken en maakten ze zo'n indruk in het toenmalige Romeinse rijk. Daardoor waren ze onoverwinnelijk in die tijd, ondanks alle vervolgingen en tegenstand. In alle eeuwen daarna zijn er zulke christenen geweest. En die zijn er ook nu nog.

Dat geheim moeten we weer gaan ontdekken. En dan maakt het niet uit of we kerkelijk zijn opgevoed of juist helemaal niet. Misschien is het nog wel een stuk makkelijker als je van huis uit buitenkerkelijk bent. Want dan sta je er tenminste nog fris tegenover. In elk geval is het nog steeds mogelijk om Jezus Christus in je leven uit te nodigen en Hem de leiding over je leven te geven. Het werkt nog steeds!

Commentaar
Toevoegen Zoeken
Harold  - verschillende kerken     |62.177.253.xxx |2010-05-25 11:17:58
Dit is inderdaad een boeiend onderwerp.

Ik ben zelf bij de Ned. Herv. kerk opgevoed. het was een Geref. Bonds kerk. Toen ik ging verhuizen, kwam ik in een samen op weg kerk terecht. Daar voelde ik me niet thuis, helemaal toen de dominee van die kerk zei dat je de Bijbel niet helemaal letterlijk hoefde te nemen. Ik heb hem verteld dat de Bijbel voor mij van kaft tot kaft waarheid was. Ik heb dat zo geleerd, en kan daar ook geen afstand van nemen. Ik geloof dat de Heilige Geest me dat vertelde. De dominee verklaarde dat hij dit vaker hoorde van mensen die bij een Gerformeerde Bondskerk waren opgevoed.
Ik ben toen overgestapt naar de Chr. Geref. kerk. Later toen ik terug verhuisde ben ik bij die kerk gebleven. Mijn vrouw leerde ik kennen en zij was al bij deze kerk. Voor mij was er geen reden om terug te gaan, helemaal niet toen de samen op weg beweging overging in PKN. 'Mijn oude kerk' ging toen ook over naar PKN. Gelukkig is mijn oude kerk verder wel hetzelfde gebleven. Maar ook daar en ook in 'onze' Christelijke Gereformeerde kerk zie je en voel je wel verschillen in opvatting. En dan zie ik dit artikel en denk ik: het is waar, als je in de Bijbel de waarheid zoekt, dan vind je die daar ook! Het is gewoon een boek die alleen maar waarheden bevat. Als je dit zeker wilt weten moet je de tijd nemen en dit Boek grondig onderzoeken. Je zult er achter komen dat de inhoud waar is! En je zult dan vast ook mensen vinden die hun waarheid in de Bijbel zoeken. Ik bid voor iedereen die zoekt, dat de Heilige Geest je mag leiden. Heel veel succes voor iedereen!!
joop van zijl  - geloof   |213.93.159.xxx |2010-03-23 21:40:47
geloof in een opperwezen maakt niet uit hoe je het noemt,is het afschuiven van je eigen verantwoordelijkheid. Jij en Jij alleen bent verantwoordelijk wat er met de wereld, de gemeenschap waarin je verkeerd,en jezelf verantwoordelijk. Geloven hebben door de eeuwen heen zoveel slachtoffers gemaakt dat het ongelooflijk vreemd is dat al die geloven beweren een godsdienst van liefde te zijn. Kerken en de bijbel koran of andere boeken zijn mensenwerk, verzonnen door mensen, en
ge(mis)bruikt door mensen.
Anoniem   |82.72.190.xxx |2009-03-29 04:15:31
Als je kerkelijk opgevoed bent en je hebt God echt ervaren dan denk ik toch dat je die ontmoetingen met God van uit je kerkelijke opvoeding hebt.
Ik ga ook niet meer naar de kerk om die redenen dat ik niet in Jezus kon geloven ik begreep het niet waarom hij eerst gekruisigt moest worden om voor onze zonden te boeten.
Nu begin ik het tebegrijpen we kunnen de tiengeboden nog niet voor de helft nakomen hoe moeten wij dan als goede mensen voor God verschijnen dat is onmogelijk.
Dan vallen we allemaal door de mand.
Jezus is voor onze zonden gestorven.
Het is niet te begrijpen denk ik zonder de hulp van God.
En dat duurde bij mij heeel lang.
Anoniem   |86.86.101.xxx |2009-03-26 01:46:57
Ik ben kerkelijk opgevoed en heb God echt ervaren in mijn leven. Maar door alle verschillende visies van kerken, hun "claim" op de waarheid en al dat onderlinge gekonkel kom ik al jaren niet meer in de kerk. Dat Jezus is gestorven voor mijn zonden, dat ik door genade het eeuwige leven heb ontvangen en dat God mij lief heeft, staat voor mij vast. Maar als ik een kerk binnenloop en even luister naar wat er wordt verkondigd lopen bij mij vaak de rillingen koud over mijn rug.
Lidia   |87.195.126.xxx |2009-03-18 15:06:35
Op zich ben ik het wel eens met het feit dat je de bijbel moet lezen om je te orienteren en God en Jezus te leren kennen, maar het is natuurlijk wel zo dat de bijbel ook vertaald is door de eeuwen heen en dat de vertalers wellicht ook hun eigen interpretatie hieraan hebben gegeven. Hoe zuiver is de huidige bijbel dan nog?
Anoniem   |82.72.190.xxx |2009-03-16 19:33:19
ik vind het heel moeilijk wie heeft er nu gelijk ze bedoelen het allemaal goed denk ik hier kan ik niet zo veel mee.
Het gedoog beleid op deze site daar heb ik persoonlijk meer aan
Bedankt voor die uitleg
Maar of God mij als zijn kind aanneemt daar kan ik denk ik alleen maar om bidden hoe ik dat zelf zou moeten doen door mijn hart daarvoor te openen?
Ik denk dat je dat van je zelf uit niet kunt
Laat ik het zo zeggen ik heb dat nog niet gekunt
Dirk  - Mooi voorbeeld   |81.206.158.xxx |2009-03-07 00:05:31
Mooi voorbeeld van die olifant. Inderdaad draait het om de centrale boodschap in de Bijbel.

Bedankt voor dit mooie artikel!
Schrijf commentaar
Naam:
Email:
 
Website:
Onderwerp:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Voer de anti-spam code in die in het plaatje staat.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

jannekewonderen bestaan
'Het kán niet, we hebben allemaal gezien
dat het beschadigd was, ongelooflijk.' Dit zijn de woorden van een verpleegkundige na de wonderlijke genezing van Janneke Vlot. Lees haar verhaal in de libelle.

klik hier

cross

16 bewijsstukken dat God bestaat
is het bestaan van God aannemelijk te maken?

19 bewijsstukken dat de Bijbel waar is
kan de Bijbel de toets der kritiek doorstaan?

12 bewijsstukken dat Jezus God is
wie was Jezus Christus nu echt?


verzwegen wetenschap
onderzoek naar de bewijzen achter de evolutietheorie. Waar stoppen de feiten en waar begint fictie?


is evolutie waar?
argumenten waarom de evolutie-theorie geen afdoende verklaring voor het ontstaan van het leven geeft

moeilijke vragen cursus
een aantal lezingen in mp3 formaat van filosoof/bioloog Willem Ouweneel


wonderlijke genezingen
byzondere verhalen over de genezende kracht van God. De ex-patienten vertellen zelf hun verhaal

jezusbanner2

Boekentips

Stop
Play
  • jezus, feit of fictie In zijn verzet tegen het christendom stuitte Josh McDowell op argumenten die hij van zijn kant onmogelijk kon weerleggen en die tenslotte voor hem het overtuigende bewijs leverden dat Jezus inderdaad ...Wednesday, 16 September 2009
    By - Administrator - Hits: 1755
  • het christendom is zo gek nog niet Heeft het christendom gelijk? Kan een intelligent, goed opgeleid mens werkelijk geloven wat de Bijbel zegt? Of hebben atheïsten het bij het rechte eind? Is het christendom door de wetenschap weerlegd...Friday, 03 July 2009
    By - Administrator - Hits: 2289
  • gefundeerd geloof Zinnige argumenten om christen te zijn. Ir. Rob van de Weghe emigreerde van de Alblasserwaard naar Amerika. Zijn carrière was daar zo succesvol dat hij na verloop van tijd zich kon terugtrekken uit z...Saturday, 25 April 2009
    By - Administrator - Hits: 2257
  • in alle redelijkheid Christelijk geloof voor welwillende sceptici. Jarenlang heeft Tim Keller een lijstje bijgehouden met meest geuite 'twijfels' die skeptici meebrachten naar zijn Manhattan Church in New York. En in dit ...Saturday, 25 April 2009
    By - Administrator - Hits: 1996
  • dat geloof je toch niet! Zomaar een paar veelgehoorde reacties op het christelijk geloof. Of misschien wel je eigen reactie. Michael Green neemt dit soort opmerkingen serieus en gaat op onderzoek uit. Hij daagt sceptische vra...Monday, 12 January 2009
    By - Administrator - Hits: 3029
  • ik heb te weinig geloof om atheist te zijn Er zijn vele drogredenen die mensen gebruiken om niet in God te hoeven geloven. Het boek 'Ik heb te weinig geloof om een atheïst te zijn' geeft allerlei argumenten om deze drogredenen te ontkrachte...Saturday, 10 January 2009
    By - Administrator - Hits: 3277
  • moderne wetenschap in de Bijbel De Bijbel is de wetenschap ver vooruit. Herhaalde malen voelen mensen zich ertoe gedrongen te melden dat de Bijbel geen boek is om de natuurkunde of de biologie te bestuderen. Ze hebben groot gelijk. ...Thursday, 01 January 2009
    By - Administrator - Hits: 3166
  • In hoger sferen In dit fascinerende boek vertelt de weerman hoe er bij het berekenen van de weersvooruitzichten vragen in je kunnen opkomen. Wat zou er gebeuren als de zon dichter bij de aarde zou staan? En wat als d...Thursday, 01 January 2009
    By - Administrator - Hits: 2398
  • De God Die is Meer dan in bijvoorbeeld de Verenigde Staten hebben wij, Nederlandse christenen, de neiging in onze schulp te kruipen als we worden geconfronteerd met oppositie vanuit het ongeloof. We hebben de indru...Tuesday, 16 December 2008
    By - Administrator - Hits: 2681
  • Brieven van een scepticus Beste Greg, Gisteren heb ik je brief ontvangen en die gaf me nogal te denken. Ik vind je idee om over het onderwerp 'christendom' een gesprek te houden heel interessant en ik vind het leuk om erop in...Tuesday, 16 December 2008
    By - Administrator - Hits: 3023
  • het Leven, praktische lessen uit het boek ik heb de afgelopen jaren veel boeken aangeschaft, maar dit boek (dat ik sinds 3 weken in bezit heb) is verreweg de beste aankoop. De prijs is fors, 76 euro, maar het boek is de prijs meer dan waard.D...Monday, 15 June 2009
    By - Administrator - Hits: 2732
  • Bewijs genoeg Voormalig rechtbankverslaggever Lee Strobel heeft dertien deskundige top-wetenschappers ondervraagd over Jezus. Onder hen waren theologen, nieuwtestamentici, een archeoloog, een psycholoog en een medi...Tuesday, 16 December 2008
    By - Administrator - Hits: 2753
  • Feiten genoeg Het verbaast wetenschappers steeds meer hoe ongelofelijk complex het heelal in elkaar zit. En de piepkleine menselijke cel? Onder de microscoop lijkt die wel een heelal op zich. De twijfel groeit of d...Tuesday, 16 December 2008
    By - Administrator - Hits: 2729

Laatste commentaren